איטום גגות

נזכרתם בנזילות שיש מהגג בחורף ונמאס לכם? החלטתם סוף סוף השנה להיערך מראש? או סתם שמתם לב שהגג של הבית שלכם לא אטום כמו שצריך? הכנו לכם מדריך ומלא ומפורט שמסביר איך לאטום את הגג בצורה נכונה.

לפני שמתחילים – מה חשוב לדעת?

קודם כל, יש לבדוק מה התשתית הקיימת בגג לאיטום. אם בעבר היה איטום מסוג מסוים, איטום מסוג אחר לא ייצמד אליו בצורה טובה ולא יאטום את הגג לחלוטין. חשוב לבדוק מה התשתית או מה היה האיטום- בטון, חומר אקרילי או חומר ביטומני.

החלק הכי חשוב לפני שמתחילים לבצע את האיטום הוא ההכנה של הגג אליו. יש להקפיד על ניקיון יסודי מזבל ושאריות שנוטים להצטבר על הגג וגם את שאריות חומרי האיטום הקודמים. אם הגג לא יהיה נקי ופנוי לחלוטין יווצרו באיטום חורים ורווחים שיגרמו לו להיות פחות יעיל.

כפי שניתן להסיק, את האיטום יש לעשות לפני שמתחיל החורף ומתחילות הנזילות. לעבוד על גג רטוב יהיה מורכב ביותר, הבית כבר יינזק מהדליפות וגם המחיר יהיה גבוה באופן משמעותי.

במה אוטמים את הגג?

יש מספר שיטות וחומרים בהם ניתן לאטום את הגג. נסקור אותם להלן.

זפת

השיטה הקלאסית והמיושנת היא באמצעות זפת. העלות שלה תהיה זולה יחסית אך בשל כך גם האיטום יהיה פחות טוב מאשר בשיטה המודרנית יותר, הכוללת איטום באמצעות שימוש ביריעות ביטומניות. הזפת מתאימה לאיטום גגות שמלאים בציוד כמו מזגנים, קולטני שמש ודודים.

כדי שאיטום זפת יחזיק מעמד יש צורך לתחזק אותו באופן קבוע, כל שלוש שנים לפחות. יתר על כן, יש לסייד בכל שנה את הזפת כדי שהיא לא תתייבש ותיסדק בחום. כך, גם אם המחיר ההתחלתי של איטום בזפת זול יותר באופן משמעותי, תוך מספר שנים סכום הכסף שהושקע באיטום יהיה זהה לסכום שיושקע באיטום מסוג אחר.

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הינן יריעות המיוצרות מתוצרי לוואי של תעשיית הנפט והן מתרככות בחום ומתאימות מאוד לאיטום. יריעות אלו מספקות איטום באופן היעיל ביותר, אך לא תמיד מתאפשר לעשות זאת באמצעותן.

השימוש ביריעות לאיטום מתבצע באמצעות הלחמה שלהן אחת לשנייה ליצירת משטח ענק, כמו שטיח, שיכסה את הגג. עדיף להשתמש ביריעות לבנות-אפורות, כיוון שהן מכוסות בחומר שמגן עליהן מהשמש.

העלות של היריעות משתנה, ובדרך כלל ככל שהשטח הדורש איטום יהיה גדול יותר העלות למטר תקטן.

חומר פוליאוריטני

חומר פוליאוריטני מתאים לאיטום גגות מוצלים בעיקר, מפני שהוא נהרס בשמש בקלות, והשימוש בו מתבצע בדרך כלל כאשר הגג מורכב יחסית ולא ניתן לאטום אותו באמצעות יריעות ביטומניות. העלות שלו תהיה זהה לעלות של היריעות הביטומניות, בדרך כלל

חומר אקרילי

חומר אקרילי מתאים לאיטום גגות קטנים או חדשים לחלוטין שטרם נאטמו על ידי חומר כלשהו, גם לא חומר אקרילי קודם. האיטום בחומר זה תהיה מעט יותר זולה מאשר איטום ביריעות ביטומניות אך הוא לא יהיה יעיל לחלוטין אם עלולים להישאר מים עומדים על הגג, שכן הם יגרמו לו להתקלף.

למה לשים לב כאשר בוחרים קבלן איטום?

חשוב לבחור קבלן איכותי לביצוע העבודה. מחיר זול יכול להיות קורץ אך חשוב לזכור שעלות חומרי האיטום יקרה ולכן אם המחיר זול מידי – כנראה שהחומר האוטם לא יהיה הרמטי או איכותי מספיק. עדיף להשקיע סכומים יותר גבוהים ולבחור בקבלן עם תוצרים מוכחים.

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג