איטום גג

בשעה טובה החלטתם סוף סוף לעשות מעשה ולאטום את הגג. במקרה הטוב אתם שמחים שנזכרתם פעם ראשונה לפני שמתחילות הנזילות, במקרה הפחות טוב הן כבר התחילו. למרות המוטיבציה, לא מספיק רק לרצות לאטום את הגג בזמן.

ישנו ידע שחשוב מאוד להכיר לפני שניגשים למלאכת איטום הגג, כדי שהעבודה תיעשה כמו שצריך. כדי לעזור, ריכזנו כאן דברים שאנו חושבים שרצוי שתדעו.

חומרי איטום

ישנם מגוון חומרים בעזרתם ניתן לאטום את הגג, אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות. נסקור כאן את העיקריים:

זפת

בעבר הזפת הייתה החומר העיקרי לאיטום גגות, כיום היא נחשבת למיושנת. היתרון שלה הוא עלותה הזולה לעומת החומרים האחרים. החיסרון העיקרי שלה הוא שיש צורך לתחזק אותה כל שלוש שנים, ולסייד אותה בכל קיץ כדי שלא תיסדק ותדלוף. הדבר דורש תכנון והיערכות ולא מתאים למי שמעוניין לאטום פעם אחת ולשכוח מההתעסקות בכך.

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן כיום המועדפות לצורך איטום גגות על ידי המומחים בקצוע. האיטום מתבצע באמצעות הלחמה של יריעות אחת לשנייה עד ליצירת שטיח ש על הגג. אפשר להשתמש ביריעות ביטומניות לאיטום על גבי איטום זפת ישן, להוסיף שכבה על יריעות קיימות או על גג חדש לחלוטין שטרם עבר איטום כלשהו.

המחיר שלהן יחסית גבוה אך הן עמידות מאוד ואיכותיות. בנוסף, ככל ששטח הגג יהיה גדול יותר המחיר שלהן למטר יהיה נמוך יותר. אם החלטתם להשתמש בהן, תבקשו מהקבלן שלכם להשתמש ביריעות המכוסות באגרגט- חומר המגן עליהן מפני השמש.

חומרים פוליאוריטנים

חומרים פוליאוריטנים מתאימים לאיטום גגות מוצלים שלא חשופים לשמש ישירה והאיטום נעשה באמצעות התזה. המחיר של איטום זה יהיה גבוה יחסית וחשוב לדעת שהוא ניזוק מהשמש בקלות, מה שדורש תוספת שכבת הגנה לחומר, אם החלטתם להשתמש בו. השימוש העיקרי יהיה כאשר לא ניתן לאטום גג באמצעות יריעות ביטומניות, אם הגג עמוס בציוד או קשה להגיע אליו.

חומרים אקריליים גמישים

חומרים אקריליים גמישים מתאימים לאיטום גגות קטנים או גגות שטרם נעשה עליהם איטום כלשהו. המחיר של איטום זה יהיה זול יותר מיריעות ביטומניות או חומרים פוליאוריטנים אך אם הניקוז בגג לא מיטבי ועלולות להיווצר בו שלוליות מים עומדות עדיף לא להשתמש בו, שכן המים העומדים יגרמו לחומר להתקלף.

איטום סיליקוני

איטום באמצעות מריחת חומר סיליקוני על הגג לאחר ניקוי יסודי שלו. החומר יהיה לבן ולכן אין צור לצבוע אותו ולהגן עליו מהשמש. העלות של איטום זה תהיה יקרה מאוד אך האחריות במקרה זה תהיה לטווח הארוך ביותר ולא יהיה צורך לבצע תחזוקים כלשהם.

ביצוע האיטום

מומלץ לא לבצע איטום מסוגים שונים אחד על גבי השני, שכן הוא עלול להתנתק להיפרד משכבת האיטום הישנה. אם יש צורך לחדש איטום קיים, עדיף לעשות זאת באמצעות איטום מאותה משפחה.

יש הבדל משמעותי באופן האיטום אם מדובר בגג חשוף מבטון או בגג מרוצף.

איטום גג מרוצף

האיטום המיטבי יהיה רק אם יפורקו המרצפות ויתבצע איטום תחתיהן. האיטום כך יהיה יקר יותר, מסורבל יותר וארוך יותר אך הוא יבטיח סטריליות ואיטום מלא. איטום מעל מרצפות קיימות או הוספת איטום ומעליו שכבת מרצפות חדשה לא יעזרו במידה וכבר קיימת רטיבות תחת המרצפות הקיימות, ויהיה קשה מאוד להיפטר ממנה

איטום גג חשוף

הכי קל ופשוט לאטום גג- לפני שנאטם בעבר ולפני שרוצף.

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג