ניקוי חלונות בגובה ברמה גבוהה

אחד החסרונות הגדולים של גורדי השחקים שנבנים בקצב מסחרר הוא הקושי לנקות את החלונות שלהם. כמה ימים של אובך או אפילו סתם הצטברות של אבק- והחלון מלא לכלוך וכתמים שאי אפשר להוריד.

מלבד הפגיעה בנוף הנשקף מהחלון יש כאן גם פגיעה ביוקרתיות של הבניין- בניין מפואר שמכוסה באבק ולכלוך מבחוץ נראה הרבה פחות יוקרתי ומרשים. לכן, ענף ניקוי החלונות בגובה תופס תאוצה וגדל בקצב מסחרר, כאשר אחוזי המוכשרים לכך כל שנה רק עולים.

מתי כדאי לבצע ניקוי חלונות בגובה?

מכיוון שניקוי זה יקר יחסית, הכל תלוי בשיקולי התקציב שלכם. אפשר לבצע ניקוי כל שבוע, ואפשר לשמור את הניקוי לזמנים ספציפיים, כמו למשל לאחר שיפוץ שמתרחש ברחוב או אחרי שבועות קיץ מלאי אובך.

אפשר לעשות ניקוי מקצועי וחזק או ניקוי יותר עדין שמיועד להסרת אבק. גם העלויות יהיו שונות וייתכן שעדיף לכם לבצע ניקיון חזק פעם בשנה או יותר וניקיון פשוט לעיתים תכופות יותר.

מי יכול לבצע ניקוי חלונות בגובה?

ניקוי חלונות בגובה דורש הכשרה מיוחדת ומכשור מיוחד, ולכן לא כל חברת ניקיון מספקת גם שירותי ניקוי בגובה. חשוב לבדוק מראש לפני שסוגרים עם חברה שיש לה את כל הכלים המתאימים, שהעובדים שלה יודעים את העבודה ושהם לא יעשו בטעות פעולות שעלולות לסכן אותם ובעיקר שהחברה יודעת להתמודד עם סוג הבניין שלכם.

הבנייה כיום מנסה להפוך בניינים למיוחדים ומקוריים בנוף ולכן הרבה פעמים הם בנויים בצורות שמקשות מאוד על ניקיון יסודי שלהם והגעה לכל הפינות והחלקים בבניין מבחוץ. חשוב לדעת שהחברה שנבחרה אכן מסוגלת לנקות היטב את הבניין שלכם.

כמו כן, קריטי לבחור בחברה שקיבלה אישור ממשרד הכלכלה ושעומדת בתנאי הבטיחות, כולל ביטוחים לעובדים. כל סוג ניקוי דורש אישור עבודה אחר וחשוב לשים לב לכך שהחברה קיבלה את האישור הנדרש לתקן הניקיון שהיא מספקת.

כמובן שכל בניין גבוה יכול לבצע ניקוי- ישנה מחשבה רווחת שרק בנייני משרדים צריכים לנקות את החלונות שלהם, אבל בפועל הניקיון יכול להתאים גם לבנייני מגורים ובתים פרטיים.

ניקוי בסנפלינג

ניקוי שמחייב אישורים רבים ועבודה של לפחות שלושה אנשים: הגולש שמנקה את החלון, מנהל מקצועי ומשגיח שנמצא למטה. הגולש חייב לקבל תעודה הנקראת "גולש מעטפת" הכוללת גם אישור עבודה בגובה רגיל. המנהל חייב בתעודה כזו גם ובתעודת מנהל מקצועי הכוללת אישור על כך שהוכשר גם למתן עזרה ראשונה ודברים נוספים. המשגיח למטה אינו צריך להחזיק תעודות ומטרתו להרחיק אנשים מהאזור הסגור.

יתרון משמעותי של שיטה זו הוא שניתן להגיע לכל גובה של חלון ושהניקיון נעשה בידי אדם באופן אישי. החסרון המשמעותי הוא שאם הגולש צריך לנקות חלונות לרוחב למשל- הוא יצטרך כל פעם לעלות לגג ולרדת חדש.

ניקוי בסל הרמה או במות הרמה

המנקה צריך אישור עבודה בגובה והסמכה לבמות הרמה או מנופים. גם בעל אישור "גולש מעטפת" יכול לבצע עבודה באופן זה, משום שהתעודה היא האישור המתקדם ביותר.

יתרון משמעותי של השיטה הוא כמו בסנפלינג- המנקה רואה בעיניים את מה שהוא מנקה ומטפל בכך אישית. בנוסף בשיטה זו אפשר לנקות גם לרוחב. חסרון משמעותי הוא שאי אפשר להגיע איתה לגבהים גבוהים מאוד.

אוסמוזה הפוכה

בשיטה זו המנקה נמצא למטה ומנקה באמצעות מוט טלסקופי ייעודי ארוך. בתוך המוט יש מים שניתזים על החלון בלחץ גבוה ומנקים אותו.

יתרון משמעותי הוא שאין צורך באישורים מיוחדים. חסרון עיקרי הוא שאי אפשר להגיע לגבהים גבוהים ושהניקיון לא איכותי כמו כאשר יש עובד שעושה זאת ידנית.

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג