ניקוי חלונות בסנפלינג

מכירים את זה שכאשר אתם נוסעים בכביש ולפתע רואים אדם משתלשל מחבל מראש בניין על מנת לנקותו? בדרך כלל אנו נגיב לזה בהתפעלות, אולי אף בהערה על אומץ ליבו, ונמשיך בדרכנו. אולם, מאז שהחלה בנייתם של גורדי השחקים, מציאות זו של ניקיון חלונות באמצעים מיוחדים הינה בלתי נמנעת. החלונות מתלכלכים מבחוץ, בין אם בשל אבק, הפרשות של ציפורים או אובך וגשם וכו', ויש לנקותם. בשל הגובה הרב מעל הקרקע יש צורך לנקוט באמצעים מיוחדים לשם כך. כאשר אנו פונים לחברה שתעשה זאת בעבורנו – יש לבדוק מספר דברים, מאישור מיוחד לניקוי בגובה ממשרד הכלכלה, ועד ביטוח צד ג' לעובדים. כמו כן- יש לבדוק את תנאי השטח ומהי הדרך הטובה ביותר בתנאים המצויים. ישנן מספר שיטות בהן ניתן לעשות זאת- לכל אחת יתרונותיה וחסרונותיה.

ניקוי חלונות בגובה באמצעות סנפלינג

בשיטת ניקוי זאת המנקה קושר את עצמו באמצעות חבלי סנפלינג ומשתלשל מטה על מנת לנקות את החלונות. לשם כך נדרשים המנקה עצמו המשתלשל, מנהל מקצועי שעובד איתו או מלמעלה, ואדם נוסף שדואג שלא יעברו אנשים למטה בזמן העבודה שמא יפול עליהם משהו. לגולש נדרשת תעודת "גולש מעטפת", וכן גם למנהל המקצועי, יחד עם אישורים נוספים כגון עזרה ראשונה וכו'. היתרונות של שיטה זו הינם שניתן להשתמש בה בכל גובה של בניין, והגורם האנושי המבטיח תוצאה טובה, אך החסרונות הם שבבניין רחב יצטרך העובד לעלות ולרדת מספר פעמים מנקודות עגינה שונות לאורך הגג.

ניקוי חלונות בגובה באמצעות במות הרמה/ סל הרמה

שיטה זה הינה בעצם רכב או משאית שאליהם מחובר מתקן הרמה. המתקן מרומם מעלה- בין אם באמצעות מרכז בקרה בו עצמו או למטה, ובו נמצא המנקה יחד עם כל הציוד המאובטח היטב מפני נפילה. לשם כך נדרש אישור לעבודה בגובה והסמכה לבמות הרמה/ מנופים. אישור "גולש מעטפת" מכיל גם את האישורים האלו והינו מספיק גם לשם עבודה מסוג זה. הייתרונות של שיטה זו הם כמובן המרכיב האנושי- האדם שמנקה את החלונות ודואג לתוצאה מוצלחת, וגם הניידות- הבמה שיכולה לנוע לכל מרחבי החזית ולאפשר גישה נוחה ויעילה ביותר. החסרונות הם המחיר הגבוה יותר של הכלים, ולפיכך העלות הגבוה יותר, והגבלת הגובה- הגובה המקסימלי אליו יכולים להגיע הוא כ- 12 קומות, ואם בהניין גבוה יותר כנראה ששיטה זו אינה רלוונטית.

ניקוי חלונות בגובה בשיטת האוסמוזה ההפוכה

בשיטה זו עומד העובד מתחת לבניין ומחזיק מוט ארוך מאוד שבקצהו צינור המתיז מים בלחת רב על החלונות. המוט הינו מיוחד לניקוי חלונות, והמים הינם מזוקקים ללא אבנית כך שאין צורך בייבוש של החלון. ייתרונה של שיטה זו הוא שאין צרוך באישורים מיוחדים אך החסרונות מתבטאים באיכות העבודה- שהינה יעילה בעיקר עבור אבק ודומיו ופחות עבור לכלוך משמעותי יותר, הגובה שמוגבל באמצעות אורך המוט, והנגישות הישירה הנדרשת – ללא הפרעה באמצע.

כמו כן ישנן שיטות נוספות לניקוי חלונות כמו ניקוי חלונות בגובה באמצעות בניית פיגומים, ניקוי חלונות בגובה באמצעות סולמות ועוד…

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג