ז'בוטינסקי 1, רמת גן

הרחקת יונים בסנפלינג

הרחקת יונים, שלא כמו מזיקים אחרים, נעשית בגובה, ובשל הסכנה הכרוכה בכך, יש לעשות זאת לעיתים באמצעות ציוד סנפלינג. הרחקת יונים בסנפלינג עלולה לייקר את עלות הטיפול, אולם לרוב הדבר הכרחי וזהו הפתרון היחידי.

מתי צריך להרחיק יונים?

היונים שוהות במרחב העירוני, על גגות, מרפסות ואדני חלונות בבנייני מגורים. ככל שריכוזן גבוה יותר כך הן הופכות יותר ויותר למטרד. הן מביאות איתן טפילים, לכלוך וריח רע ויש להרחיקן באמצעות בעל מקצוע מיומן.

היונים בונות קינים כמעט בכל אזור או מקום פנוי אשר מתאפשר להן. ענפים, גבעולים וזרדים שמשמשות להן לבניית הקן, הופכים ללכלוך אסתטי ובנוסף לסכנה לזיהומים. זאת בנוסף ללשלשת המצטברת על אדני החלונות, מעקות, מרפסות, תריסים וכן על קירות הבניין.

כאשר מדובר בבניין משותף, הדיירים השונים בבניין יחוו את מטרד היונים בעוצמות שונות, ובמקומות שונים, לרוב בהתאם למיקומם  בבניין וגובה דירתם. אך זה אמור להיות אינטרס של כל דיירי הבניין להרחקתן, כי הפגיעה אינה תלויה בעוצמת המטרד. בנוסף, קיימת גם בעיית רעש הנובעת מרעשי התעופה של היונים.

כך שהבעיה העיקרית היא בעיה של זיהומים ותחלואה שעלולה להיגרם, לצערנו, מהיונים. הערבוב עם שטחי מחייה של בני האדם יוצר מטרד שחשוב לפעול להרחקתו.

מתי מרחיקים יונים בעזרת ציוד סנפלינג?

הגישה למקומות מהם יש להרחיק את היונים היא לרוב קשה ומסוכנת. מדובר, כאמור, במקומות גבוהים שלעיתים ההגעה אליהם בעייתית. הרחקת יונים בסנפלינג תיעשה לרוב כשהעבודה היא מעל 2.5 מטר, ושלא ניתן לעשותה מתוך הדירה, בבטיחות.

בשלב הראשון נעשית בדיקה של האזורים בהן קיימת בעיה. לאחר מכן תוגש הצעת מחיר, כולל הפתרונות האפשריים, ולבסוף תתבצע העבודה עצמה. יש גם לבחון האם נעשו ניסיונות שונים לפתור את הבעיה. למשל, אפשר להתקין דוקרנים על אדן החלון שמונעים את גישתן של היונים, וזאת ניתן לבצע מתוך הדירה עצמה ואין צורך בשימוש בסנפלינג. או טיפול והרחקת היונים במסתורי הכביסה, שם הן אוהבות להתמקם.

אבל אם המטרד הוא לא רק בדירה אחת, אלא דורש עבודה לכל הבניין, הרחקת יונים בסנפלינג היא הפתרון העדיף והיעיל.

איזו עבודה מתבצעת באמצעות סנפלינג?

התקנה ושימוש ברשתות. זהו הפתרון האפקטיבי והמקובל ביותר להרחקת יונים. קיימים שני סוגים עיקריים של רשתות להרחקת יונים. רשת גמישה, העשויה מפלסטיק,  ממנה ניתן לחתוך חתיכות בגדלים שונים ולסתום בעזרתן כוכים, חורים או מרווחים בהן היונים בונות קינים.

סוג נוסף הוא רשת העשויה ממתכת שהיא מסיבית יותר ומתאימה לפריסה על כל הבניין וכיסוי מלא שלו. בכך נחסמת גישתן של היונים לכל אורכו וכיסוי כל הנישות של מסתרי הכביסה.

עבודה נוספת שנעשית בגובה היא ניקוי יסודי של הבניין וסביבתו, בין היתר סילוק שארי מזון שמושכים את היונים להתמקם באזור.

עוד עבודה היא שימוש בעשן המבריח את היונים אשר מסתתרות בכל מיני מקומות קטנים ועמוקים למדי. את הרשת מומלץ לפרוס לאחר השימוש בעשן, כדי לוודא שלא נלכדו בפנים.

לאילו בעלי מקצוע כדאי לפנות?

כשמדובר במזיקים, אנו מזמינים בדרך כלל מדבירים. אולם כאן אנו זקוקים לבעל מקצוע  אשר מיומן בעבודה בגובה, שימוש בציוד סנפלינג וכמובן הבנה ביכולת לסלק את המטרד. מדובר בתהליך מקצועי שנדרש אליו בעל מקצוע מיומן, מקצועי ומנוסה. חשוב שהוא ידע להתאים את הפתרונות שהוא מציע לבעיה ושהעבודה תיעשה באופן איכותי ובמחיר הוגן. מומלץ לערוך בדיקה מקיפה של בעלי מקצוע מומלצים להרחקת יונים באמצעות סנפלינג.

 

עבודות בגובה ברמה הגבוהה ביותר

חברתנו מתמחה מזה 10 שנים במתן פתרונות יעילים לכל סוגי העבודה בגובה באמצעות שיטות מגוונות החל מבמות הרמה ופיגומים מכאניים ועד לגלישת מעטפת מבנה "סנפלינג".

מאמרים נוספים