ז'בוטינסקי 1, רמת גן

התקנה והחלפת מרזבים

כאשר אנו מדברים על מרזב אנחנו למעשה מדברים על אחד האמצעים החשובים ביותר לעונת החורף. ללא המרזב אנו נסבול מניקוז לא תקין ולא מסודר של מי גשמים בגג של המבנה. מטרתו העיקרית של המרזב היא למנוע ממי גשמים להצטבר על הגג ולאחר מכן להישפך מן הגג למטה בכמות גדולה דבר אשר עלול לגרום לנזק משמעותי למבנה, לבית עצמו ולחצר במידה וקיימת.

מרזב הוא אמצעי חשוב בכל מבנה במדינת ישראל, הרי בלעדיו לא נוכל למנוע מהמים להצטבר בגג של המבנה, לנזול למטה וליצור רטיבויות שונות, עובש, סדקים בקירות ועוד נזקים רציניים למבנה, חלק מן הנזקים הללו עלולים להיות בלתי הפיכים.

סוגי מרזבים

 נכון להיום ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של מרזבים במדינת ישראל:

  • מרזב פנימי - מרזב פנימי הוא מרזב אשר ברוב המקרים מותקן בתוך הקירות של הבניין, השימוש בו נעשה בעיקר בבנייה חדשנית ומתקדמת. מרזבים פנימיים הם בעלי רמת עמידות גבוהה מפני בלאי, החיסרון העיקרי שלהם הוא שלא ניתן להגיע אליהם על מנת לתקן אותם או להחליף אותם בעת הצורך.
  • מרזב חיצוני - מרזב חיצוני הוא מרזב אשר ברוב המקרים מותקן מחוץ למבנה עצמו, השימוש בו נעשה בעיקר בבנייה ישנה יותר. החיסרון העיקרי של המרזב החיצוני הוא החשיפה שלו למפגעים של מזג האוויר, כתוצאה מכך המרזב החיצוני הוא בעל רמת עמידות נמוכה יחסית. היתרון העיקרי של המרזב החיצוני הוא שאפשר להחליף אותו ולתקן אותו בקלות כאשר יש צורך בכך.

פרמטרים המשפיעים על מחיר ההתקנה

 קיימים מספר פרמטרים עיקריים אשר משפיעים על המחיר של התקנת מרזב:

  • האם המרזב הוא חיצוני או פנימי - קל יותר להתקין מרזב חיצוני מאשר מרזב פנימי מכיוון שהמרזב החיצוני מותקן על גבי הקירות של המבנה, לעומת המרזב הפנימי שברוב המקרים מותקן כבר בעת תהליך הבנייה של המבנה.
  • אורכו של המרזב - העלות של התקנת המרזב מושפעת מאורכו של המרזב אותו התקינו. לא משנה מאיזה חומר עשוי המרזב, חישוב המחיר מתבצע לפי מטרים, כל שינוי בזווית מוסיף מטר לחישוב המחיר הסופי.