ז'בוטינסקי 1, רמת גן

הרחקת יונים בסנפלינג

טיפול ביונים הוא שונה לחלוטין מטיפול במזיקים או במכרסמים למיניהם, השוני נובע מהעובדה שיונה היא חיה מעופפת, לכן הטיפול וההרחקה של היונים מתבצע בגובה ובחלק מן המקרים תנאי הטיפול נחשבים למסוכנים. בדרך כלל יונים אוהבות להתמקם על מקומות גבוהים שונים כמו למשל: אדן החלון, גגות של בתים ומסתורי כביסה.

כדי שאיש המקצוע אותו הזמנתם ישמור על עצמו ככל האפשר, הוא משתמש בציוד סנפלינג אשר שומר עליו בעת העבודה בגובה.

למה יש צורך בהרחקת יונים?

 אם היינו נהנים מחברתן של היונים במהלך השגרה היומיומית שלנו לא היינו צריכים להרחיק אותן. אך אין ספק כי יונים מביאות איתן מספר בעיות שאנחנו פשוט לא יכולים לסבול.

  • הפצה של מחלות - יונות אשר חיות בסביבת הבית שלנו עלולות להדביק אותנו בטפילים, חיידקים, כינים וגם זבובים, כל אלו עלולים לגרום להתפתחות של דלקות מוח נגיפיות, לאלרגיות חריפות במיוחד, לפריחות מציקות בכל חלקי הגוף ולנפיחות.
  • זיהום הסביבה הביתית - יונים נוטות להטיל לשלשת מספר פעמים ביום, הן אינן חושבות היכן לעשות זאת והאם זה מלכלך את הסביבה שלנו, הן פשוט עושות את זה ומלכלכות את הרכב שלנו, את הלובי של הבניין שלנו, את החלונות שלנו וכו'. בנוסף על כך, יונים אוהבות לשהות בקבוצה על גבי פתחי ניקוז כאלה ואחרים, כאשר הן מטילות לשלשת בכמות גדולה לתוך פתח הניקוז הן יוצרות סתימה שבעקבותיה מגיעה הצפה.
  • רעשים - אין ספק כי ההבדל בין ציפור שיר לבין יונה הוא הבדל של שמיים וארץ, עוד לא יצא לנו לשמוע על אדם שנהנה מציוץ של יונים בשעות הלילה המאוחרות כאשר הוא מנסה לישון. רעש הנובע כתוצאה מציוצים של יונים יכול להיות מטרד רציני.

מתי משתמשים בציוד סנפלינג להרחקת יונים?

 כפי שכבר נאמר במאמר זה, ברוב המקרים הרחקה של יונים תתבצע במקום גבוה ומסוכן. בדרך כלל יעשה שימוש בציד סנפלינג כאשר מדובר בעבודה מעל גובה של 2.5 מטרים, וכאשר לא ניתן לבצע את העבודה מתוך הבית עצמו.