ז'בוטינסקי 1, רמת גן

שיקום וחיזוק מבנים

ברוב המקרים אנו נזדקק לשיקום וחיזוק של המבנה כאשר ציפוי הטיח החיצוני אשר עוטף את המבנה נסדק ומתחיל להתפורר כתוצאה מהתיישנות של המבנה וכתוצאה משינויים של מזג האוויר. כאשר ציפוי הטיח החיצוני של המבנה נפגע, הדבר בדרך כלל מוביל להיחלשות של המבנה, לחדירה של מים לתוך המבנה, לבעיות איטום באזורים בהם קיימת פגיעה במבנה, בנוסף על כך פגיעה כזו מוביל לסכנה רצינית לרכוש ולחיים של בני אדם אשר נמצאים בתוך המבנה ובמיוחד אלו אשר קרובים אל האזור הפגוע במבנה.

למה זה קורה?

במבנים ישנים אשר נבנו לפני שנים רבות נעשה שימוש בטכניקות בנייה שונות מהיום ובחומרים הרבה פחות יעילים ואיכותיים מהחומרים בהם נעשה שימוש כיום. עקב כך עמידותם של מבנים ישנים היא הרבה יותר נמוכה מהעמידות של מבנים אשר נבנו בטכניקות בנייה חדשניות ושימוש בחומרים איכותיים. כתוצאה משינויים קיצוניים במזג האוויר במדינת ישראל וכתוצאה מכמויות הגשם הרבות שסופג המבנה במהלך השנים, מתחילים להתפתח סדקים חיצוניים בקירות המבנה, סימני חלודה מתחילים להופיע על חלקו החיצוני של המבנה ועוד. כל אלו הם סימנים לבלאי רציני של המבנה דבר אשר מעיד על היחלשות משמעותית של המבנה עצמו.

על מנת למנוע מצב מסוכן בו המבנה קורס, יש לפנות את דיירי המבנה במידה וקיימים כאלה ולהתחיל בעבודות חיזוק ושיקום של המבנה באופן יסודי, ניתן גם להרוס את המבנה הישן ולהקים אחד חדש במקומו.

החשיבות של איש מקצוע איכותי

כאשר אנו מדברים על שיקום וחיזוק של מבנה אנחנו למעשה מדברים על תהליך ארוך ומסובך, התהליך קשה במיוחד כאשר יש רצון לשמור על המראה המקורי של המבנה ועל העיצוב הנוכחי שלו, שמירה על המראה המקורי של המבנה נפוצה בעיקר במבנים בעלי ערך היסטורי.

ישנה חשיבות רבה לאיש מקצוע איכותי אשר יבצע את תהליך השיקום והחיזוק של המבנה, תהליך השיקום של המבנה כולל בתוכו שיפוץ של המעטפת החיצונית של המבנה, שיפוץ של הקונסטרוקציה הפנימית של המבנה במידה ויש צורך בכך, במקרים רבים שיקום המבנה כולל גם החלפה של מערכות החשמל הקיימות במבנה.