ז'בוטינסקי 1, רמת גן

איטום קירות חיצוניים

קמתם בוקר אחד והופתעתם לגלות כי קיימים סימני רטיבות על אחד הקירות החיצוניים של הבית שלכם או של הבניין שלכם. אנשים רבים נוטים לחשוב כי מדובר בבעיה פשוטה וקלה שכל מה שיש לעשות כדי לפתור אותה הוא להזמין איש מקצוע אשר יאטום את מקור הנזילה בזריזות. אך כאשר זה נוגע לאיטום של קירות חיצוניים, החלק הקשה ביותר בתהליך האיטום הוא לגלות מאיזה מקום מגיעה הנזילה. למה זה החלק הכי קשה אתם שואלים? תנו לנו לענות לכם על כך.

מקורות נזילה שונים

כאשר אדם לא מומחה רואה כתם רטיבות על אחד מקירות הבית שלו, הוא נוטה לחשוב כי קיימת נזילה בקיר עצמו, אך כתמי הרטיבות יכולים להגיע ממקומות שונים ולאו דווקא מהקיר עליו קיימים הכתמים.

במידה ומקור הנזילה הוא אכן בקיר, מדובר בבעיה קלה יחסית. אך קיימים מקרים בהם נזילה נובעת מסדקים מרובים הקיימים בקיר, ,תופעה זו מובילה להתנפחות של הקיר, דבר אשר מצריך עבודה קשה הרבה יותר ומורכבת יותר הכוללת בתוכה שיקום של הבטון.

לעומת זאת, מקור הנזילה יכול להיות חלונות אשר ממוקמים מעל הקיר, במידה ומקור הנזילה הוא אכן מהחלונות, יש לבדוק מאיזה חלק מגיעה הנזילה - האם היא מגיעה מהחיבור בין זכוכית החלון למסגרת שלו או שמא היא מגיעה מהחיבור בין המסגרת לקיר עצמו. כל בעיה שונה מצריכה דרך טיפול שונה.

במקרים בהם הנזילה מגיעה דרך הגג, דרך הטיפול בבעיה זו היא המסובכת ביותר והקשה ביותר. חלק גדול מן הרטיבויות בקירות הבית של אנשים נובעות כתוצאה מאיטום לקוי של הגג, במקרים כאלו יש צורך באיטום מלא וכולל של הגג.

אז כפי שכבר יצא לכם להבין, כאשר איש המקצוע יגיע לביתכם להעניק לכם שירות ולטפל בבעיית הרטיבות בקיר שלכם, החלק העיקרי של העבודה שלו יהיה לגלות מהו מקור הנזילה. רק לאחר שאיש המקצוע יגלה את מקור הנזילה במדויק הוא יוכל להתחיל לעבוד ולהתאים שיטת עבודה לבעיה הקיימת.