התקנת מרזבים מקצועית

בכל מערכת חורפית יורדים מאות מיליליטרים של גשמים על גג הבית, הבניין או העסק שלנו. הצבטרות מי הגשמים האלו על הגג מאתגרת מאוד את מערכת האיטום, ולא פעם חודרת אותה והגשמים מחלחלים פנימה דרך יריעות האיטום כל הדרך אל הבטון – ומשם לנזילות וסדקים בתקרה. כדי לתת מענה לבעיה הזו, מותקנת מערכת ניקוז מים פשוטה שייעודה הוא לפנות את מי הגשמים מהבניין – המרזב.

התקנת מרזבים

כאמור, החשיבות של התקנת מרזב לצורך שמירה ותחזוקת המבנה היא קריטית. בתקופת החורף, מרזב טוב ינתב את מי הגשמים מהגגות, הרעפים והמרפסות אל הקרקע ובכך להימנע מנזקי מים בתקרה ומבעיות באיטום.

כאן המקום לציין שקיימים מגוון מרזבים העשויים חומרים שונים ומותקנים בטכניקות שונות: מרזבי פח, נחושת, אלומיניום, התקנות חיצוניות ופנימיות, מרזבים חכמים, מרבזים מעוצבים ועוד – כל מבנה מאופיין בתכונות הנדסיות שונות, צרכים שונים ותנאים שונים, ויש להתאים אליו את מערכת הניקוז. בעוד יעילות המרזב תופסת נתח משמעותי בשיקולים המקצועיים, בשנים האחרונות ניתן משקל רב לנראות החיצונית של המרזב: בניינים חדשים יותר לרוב יהיו בעלי מרזבים פנימיים המוסתרים בתוך מעטפת הבניין ובבתים ישנים יותר – המרזב יהיה צבוע בהתאם לעיצוב החיצוני של הבית.

אז איך מתקינים מרזב?

התקנת מרזב היא מלאכה פשוטה יחסית אותה אפשר לחלק לשני סוגים: התקנת מרזב חיצוני והתקנת מרזב פנימי, כאשר מרזב חיצוני הוא הפשוט יותר להתקנה.

בהתקנת מרזב חיצוני מתחילים עם מדידות: מודדים את גובה המבנה, מחשבים את אורך המרזב הרצוי ואת המקום בו יותקן פתח היציאה של מי הגשמים. את פתח היציאה יש לתכנן באופן כזה שהוא לא יפריע ויהיה במרחק סביר ממרפסות, מדרכות או מקומות בעלי סבירות גבוהה לפעילות אנושית כלשהי.

לאחר מכן מתקינים את המרזב עם שיפוע קל כאשר ההפרש בין המקום הגבוה למקום הנמוך יהיה חמישה ס"מ, וזה הכל. השיפוע יאפשר ניקוז יעיל של המים וימנע את הצטברותם על הגג או על המרזב – מה שעשוי לגרום לחלודה ולבלאי מואץ של המרזב.

התקנת מרזב פנימי – מטבע הדברים – תהיה מורכבת יותר ותדרוש קדיחות בקירות וקיבוע יציב.

איך לשמור על המרזב לאורך זמן?

כדי לשמור על אורח חייו של המרזב עליכם לתחזק אותו באופן שוטף, בעדיפות לתדירות שנתית לפני תחילת החורף. עליכם לנקות את העלים והלכלוך המצטברים על המרזב ובתוכו, לפתוח סתימות ולצמצם את ההצפות והנזקים. את ניקוי המרזב יש לבצע, כמובן, רק כאשר קיימת נגישות נוחה ורק עם אמצעי מיגון. כמו כן, מומלץ לנקות עשבים וצמחייה מסביב המרזב.

א.מ פתרונות גובה בע"מ מציעה שירותי התקנה, החלפה ותיקון כל סוגי המרזבים במקצועיות וביעילות. חברתנו מעמידה את מיטב המומחים בארץ לטיפול והתקנה של מרזבים פנימיים וחיצוניים תוך שמירה על נוהלי בטיחות קפדניים ובמחירים הוגנים. מעוניינים בהתקנת מרזב חדש או החלפת מרזב פגום? צרו קשר עוד היום לשיחת ייעוץ והצעת מחיר משתלמת>>

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג