הדבקת אריחים מקצועית

כיום, כמעט כל בניין מתהדר באבני חיפוי מעוצבים המודבקים על הקירות החיצוניים. אבני שיש, אבנים ירושלמיות או אבן חברונית – כל מבנה או בניין מגורים עושה שימוש בסוג אחר של אבן, אופן התקנה שונה וחומרי הדבקה שונים. חיפוי קירות חיצוניים באריחים מצריך ידע, ניסיון ומקצועיות יוצאי דופן – הסכנה במקרים של נפילת אריחים מגובה כה רב עלולה להיות קטלנית לבני אדם והרסנית לרכוש.

הדבקת אריחים מקצועית

חיפוי חיצוני לבניינים הוא סגנון עיצוב המלווה אותנו, כאמור, לא מעט זמן. בשנים האחרונות הטרנד תפס תאוצה רבה וכיום כמעט כל בניין חדש יופיע עם אריחים מעוצבים וססגוניים המעניקים לו מראה יוקרתי ומושך.

עם הזמן, בעקבות פגעי מזג האוויר, החום הרב המאפיין את האקלים הישראלי והגשמים והרוחות הפוקדים אותנו בימי החורף, אריחי השיש והאבן מתרופפים, מאבדים את אחיזתם מהתשתית ולעתים קורה שהם גם נופלים מהקירות. מעבר לשינויי מזג האוויר, קיימות מספר סיבות העלולות לגרום לכך: התקנה לא נכונה או לא מקצועית של האריחים, שימוש בחומרים לא מתאימים, קידוח לא מתאים או תשתית לא ראויה.

מצאנו גם מקרים בהם התרחשה פשיעה של ממש – הקבלנים רצו לחסוך בזמן ובכסף וביצעו עבודה מהירה ומרושלת, מסכנת חיים ממש.

אז איך להדביק אריחים בצורה הנכונה?

כאמור, כדי להתקין אריחי חיפוי על מבנים יש צורך במקצועיות רבה, בציוד מתאים ובחומרים ייעודיים. למעשה, קיימות כמה שיטות להתקנת אריחים על קירות חיצוניים וכדי לבחור את השיטה המועדפת יש לערוך סקירה כללית של הבניין והאריחים המיועדים להתקנה, למדוד את אורך האריחים, העובי והסוג הספציפי – ולאחר מכן להכין תכנית עבודה מקצועית ומותאמת אישית.

לאחר מכן קובעים את סוגי הדיבלים והברגים המתאימים לעובי האבן וסוג התשתית ומתחילים בעבודה. גורמים רבים יכולים להשפיע על אופי העבודה: אופן היציקה שבוצעה, איכות הבטון, האיזור שבו האריחים מיועדים להתקנה ועוד.

חיזוק אריחים קיימים

במקרים רבים, ניתן לבצע עבודות תחזוקה לאריחים קיימים המועדים ליפול – כאשר קיים חשד סביר לנפילת אריחים, בעיקר בבניינים ישנים ובלויים. תחזוקת האריחים מתבצעת, בראש ובראשונה, על ידי סקירה כוללת בכל חזיתות הבניין לאיתור סדקים ונקודות תורפה. דגש מיוחד ניתן לאיזורים מועדים כמו איזורי תפר בין קומה לקומה – שם הבטון מתכווץ ומתרחב עם שינויי מזג האוויר והדבר יוצר לחץ על איזורי החיבור – מסוכן מאוד לאריחים. כמו כן, קיימת שיטה פשוטה לבדיקת אריחים מסוכנים, הכוללת נקישות על האריח לזיהוי אריחים חלולים.

לאחר שמוצאים את האריחים הזקוקים לחיזוק, מתחילים בעבודה: קודחים בעומק האריח עד להגעה לבטון ולתשתית הנמצאת מתחתיו, הכנסת דיבל נירוסטה והברגתו עד לבטון וחיזוק נוסף באמצעות דבק ורובה.

א.מ פתרונות גובה בע"מ מבצעת הדבקה, חיזוק והחלפת כל סוגי האריחים הקיימים ובכל סוגי המבנים. עבודתנו מקצועית ומתבצעת לפי תכניות עבודה מסודרות הנבנות בהתאמה אישית לפי המבנה. זקוקים לייעוץ, בדיקה או החלפת אריחים? פנו אלינו עוד היום לייעוץ ראשוני והצעת מחיר>>

 

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג