הרחקת יונים מבניינים

זה יכול להיות סיוט של כל אחד: ביום בהיר אחד אתם מגלים שלהקת יונים החליטה שהמרפסת, הגג או החלון שלכם הופכים להיות משכנם הקבוע. ללא עדכון מראש, עשרות יונים מקננות לכם על הגג: הרעש בלתי נסבל, לשלשת הורסת לכם את הכביסה ואנחנו לא מדברים בכלל על הנזקים הבריאותיים. הפיתרון ההומאני היחידי למטרד הזה הוא הרחקת יונים – אז איך עושים את זה, מה היא העלות והאם אפשר לעשות את זה לבד?

הרחקת יונים מבניינים

כדי להרחיק יונים עקשניות מקרבנת אזורי מגורים ובניינים, דרושה עבודה מקצועית ויסודית. רבים חושבים כי מדובר במלאכה פשוטה יחסית ושירותי הרחקת יונים היא בזבוז כסף מיותר, אולם לאמיתו של דבר, מדובר כאמור בעבודה מאתגרת. ראשית, יונים נוטות לקונן במקום גבוה, וכל עבודה במקום גבוה מצריך ציוד ייעודי, היתרים והכשרים מיוחדים ממשרד העבודה. (כמו למשל קורס עבודה בגובה)

שנית, מלבד הסיכון הכרוך בעבודה, דרוש ידע וניסיון כדי לדעת כיצד, מתי והיכן צריך להתקין את אמצעי ההרחקה השונים, כמו דוקרנים, רשתות, "קפיץ מקפיץ" או מכשירים אלקטרוניים.

במילים אחרות, דרוש שיקול דעת מקצועי של מרחיק יונים בעל ניסיון. אחרת – אתם תפסידו זמן יקר, כסף ואיכות חיים.

כמו-כן, חוסר ניסיון עלול להוביל לשימוש בפתרונות לא יעילים כמו "דחליל עורב" – פתרון שבמקרים רבים הוכיח את חוסר יעילותו.

שיטות נפוצות להרחקת יונים

קיימות מספר אפשרויות יעילות להרחקת יונים כאשר שתי השיטות הנפוצות והיעילות ביותר הן דוקרנים ורשתות.

  • דוקרנים:

דוקרנים מגיעים בצורות, גדלים וסוגים שונים. העיקרון העומד מאחורי הדוקרנים הוא פשוט: הדוקרנים יוצרים משטח עמידה לא נוח עבור היונים וגורמים להן לחשוב שנית על הצעד, לחשב מסלול מחדש ולקנן במקום אחר, רחוק מכם. כאן המקום לציין שדוקרנים יעילים במקרים בהם היונים טרם התחילו לקנן – במקרים כאלו, היונים יתנהגו בעקשנות ויסרבו לעזוב את משכנם החדש.

כאמור, ישנם מספר סוגים של דוקרנים כאשר העיקריים הם דוקרני פלסטיק – הנחשבים לזולים ופחות יעילים – ודוקרני נירוסטה הנחשבים איכותיים יותר ומחירם בהתאם.

  • רשתות:

רשתות להרחקת יונים פועלת בשיטה אחרת: מניעה טוטאלית של הכניסה של היונים על ידי גידור

החללים בהם היונים עתידות לקונן, כמו מסתורי כביסה, אדן החלון או מקומות סמוכים. כאן המקום

לציין שבמקרים מסוימים, יונות עקשניות תבחרנה להישאר ולקונן בקרבת מקום, ויש לקחת זאת בחשבון. קיימות שתי סוגים של רשתות להרחקת יונים: רשת פוליטילן ורשת שקופה, כאשר רשת הפוליטילן עמידה בפני השמש ונחשבת פחות אסתטית, והרשת השקופה שביכולתה להיטמע בנוף אך רגישה לתנאי מזג האוויר.

כאמור, הרחקת יונים היא מלאכה הדורשת מקצועיות, זהירות ושימוש בציוד מתאים. אנחנו בא.מ פתרונות גובה בע"מ מציעים שירותי הרחקת יונים – לצמיתות! – באמצעות סנפלינג, תוך נהלי בטיחות מחמירים ומחיר הוגן. סובלים ממטרד יונים? מעוניינים בייעוץ ראשוני, הצעת מחיר או פרטים נוספים? צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם>>

 

 

 

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג