שיקום מבנים

שיקום מבנים יתבצע בדרך כלל לבניינים ישנים כאשר ציפוי הטיח החיצוני של מעטפת הבניין נסדק ומתפורר עקב התיישנות המבנה ושינויי מזג האוויר. דבר זה גורם להיחלשות המבנה ולחדירת מים ובעיות איטום באזורים הפגועים וכמו כן לסכנה אמיתית לרכוש ופגיעה בבני אדם הנמצאים מתחת לבניין ואזור הליקוי. 

איך זה קורה?

בניינים שנבנו לפני זמן רב נבנו בשיטות אחרות מאשר היום בתנאים ובחומרים הרבה פחות מתקדמים מאשר הטכנולוגיה המגוונת של היום כך שעם חלוף הזמן ושינויי מזג האוויר כולל הגשמים הרבים שספג הבניין וחדר לתוכו ולברזלי הזיון נוצרת קורוזיה וחלודה אשר דוחה את הבטון החוצה. 

כיצד נזהה זאת?

במצבים של התפוררות ונפילת טיח נוכל לזהות ללא בעיה את אזור הנפילה ולהסתכל כלפי מעלה על מנת למצוא מאיפה נפלה אותה חתיכה אך במקרים אחרים תחילה נסתכל ונחפש את נקודות הטורפה של הבניין – תפר התפשטות וחיבור בין קומה לקומה ואזורי חגורת הבטון ברוב המקרים המקומות הבעייתיים. לאחר זיהוי מקומות אלו נראה האם יש בליטות שנגרמו עקב דחיית הבטון החוצה/ סדקים של חיפוי הקיר. גם טיח מקולף ורופף מעיד על בעיה המחייבת טיפול ונוכל להבחין זאת מהסתכלות פשוטה ומהירה.

בנוסף למקרים הללו גם במקרים של בעיות רטיבות מקירות חיצוניים מעידים על כשל בחיפוי הבניין ודרוש שיקום וטיפול בהתאם לאותה בעיה ובהתאם לסוג החיפוי.

כיצד נבצע שיקום בטון ותיקוני טיח ?

שלב ראשון בעבודת שיקום הבטון הוא לפרק באמצעות כלי חציבה ידניים את אותם אזורים פגועים ומוחלשים, לאחר שווידאנו כי כל חתיכות הטיח והבטון הרופפים הוצאו נבצע ניקוי מלא של התשתית מאבק ולכלוך ונשטוף אותו בלחץ מים כדי לוודא שהאזור עליו נבצע את השיקום נקי לגמרי. את ברזלי הזיון נבריש בחומר ציפוי אנטי קורוזי ופריימר להכנת התשתית .

לאחר מכן נמלא את החורים והאזורים החצובים בתערובת בטון מוכנה המיועדת במיוחד לעבודות שיקום בטון . תערובת זו מיועדת לשיקום וחיזוק מבנים עקב כך שמכילה של מוספים של אגרגטים וסיבים בכדי לקבל תוצר העמיד בפני התכווצויות ואינו נסדק. את שכבת הבטון הראשונה נבצע בחומר זה בכיסים עמוקים בשכבה אחת (במקרים בהם הכיסים מעל 10 ס"מ נבצע 2 שכבות) עד לחפיפה עם הקיר הקיים.

לאחר שכבת שיקום הבטון הבטון נקפיד לבצע אשפרה ולאחר מכן יבוצע יישום  של טיח חוץ צמנטי שהוא למעשה שכבת היסוד של הטיח. כ45-60 דק לאחר יישום שכבת הטיח נבצע החלקה של הקיר באמצעות משפשפת עד ליישור מלא וחפיפה של הקיר אל התשתית הקיימת. לאחר גימור שכבת הייסוד יבוצע בהתאם לסוג המבנה התאמה לתיקון הסופי של הקיר על מנת לבצע שחזור המדמה את הקיר הישן לפני שבוצע הפירוק כדוגמה: יישום שפכטל חוץ/חידוש שפריץ / ציפוי שליכט אקרילי בהתאם לטקסטורת המבנה על מנת שיהיה אחיד ומותאם לטקסטורה והגימור של אותו מבנה.

*במקרים של רטיבויות ונזילות  באזורים בהם ביצענו שיקום בטון נבצע שכבה נוספת של איטום אקרילי גמיש בצביעה ב2 שכבות. שכבת האיטום תהיה השכבה האחרונה אותה נבצע וזאת לאחר יישום פריימר מינרלי לתשתית המדולל ב30% טרפנטין. 

א.מ פתרונות גובה בע"מ מבצעת שיקום וחידוש מבנים באמצעות מפרט טכני מוקפד ומדויק המותאם אישית לסוג המבנה וליקויו תוך הקפדה על שימוש בחומרים המותאמים והעומדים בדרישות תקן מחמירות וזאת בהתאם למפרט אשר יותאם לאותו מבנה.

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג