חיזוק אריחי שיש

כיום בישראל ניתן להבחין במבנים רבים אשר מחופים בסוגי אבנים מגוונות ושונות – אבן חברונית, שיש גרניט, אבן ירושלמית, ביר זית ועוד.. חיפוי אבן יכול להתבצע בשיטות שונות אשר לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה. ישנם מצבים בהם האבנים חופו לפני היציקה של הקיר בשיטת ברנוביץ, לפעמים באמצעות תליה על רשתות ברזל על קיר בטון בהדבקה רטובה ובמצבים מסויימים האבן מחופה בתוך המפעל שמייצר את התבנית מוכנה עם האבן. 

חיפוי אבן בבניינים גבוהים שבוצע בצורה לא תקנית ולקויה יכול לגרום לבעיות וסכנה אמיתית כלפי בני אדם ורכוש העומד מתחת לאזורי הסכנה. כיצד נדע אם חיפוי האבן במבנה עומדת בתקן הנדרש ולא מהווה סכנה?

חיזוק אבני החיפוי של בניינים יתבצע בדרך כלל כאשר ישנו חשד סביר לכך שהאריחים לא מהודקים לתשתית הבניין בצורה בטיחותית וישנה סכנה ממשית לנפילתם. בדרך כלל אבנים על בניינים ישנים אשר עם הזמן הרב שעברו ושינויי מזג האוויר התרופפו מן התשתית הקיימת, גם אריחים אשר הודבקו בחומרים לא נכונים/קודחו על תשתית לקויה אשר לא מיועדת לעמוד בעומסים יכול לגרור לבעיות זמן מה לאחר מכן ולהתנתק מהתשתית עליה הן יושבות.

באילו אזורים ישנה הסתברות גבוהה לסכנת נפילה?

במקרים בהם ישנו חשד סביר לנפילת אריחים מקיר הבניין יש לבצע סריקה כוללת בכל חזיתות הבניין! וזאת על מנת שנוכל לשלול מקרים נוספים בהם יכולה להתבצע התנתקות. לעיתים רבות ניתן דגש מיוחד באזורי חיבור התפר בין קומה לקומה, מדוע דווקא באזורי התפר ? כיוון שאזורי התפר נחשבים לנקודות תורפה עקב תכונותיו של הבטון והיכולת שלו להתכווץ ולהתרחב גורמת ללחץ גדול באזורי החיבור בין הקומות וגם בחיבור מפגש של 2 קירות אחד עם השני. דבר זה יכול לקחת זמן רב ותלוי גם באיכות הבטון ואופן היציקה שבוצעה. כמו כן גם באזורי סגרגציה מצב המתאפיין בשקעים בבטון הגורמים להצטברות של מים עומדים הגורמים לחלודה ולדחייה החוצה של האריח. 

כיצד נבצע חיזוק באבנים שהתגלו כרופפות ?

לאחר הבחנה/ נפילה של אריחים יש לבצע סריקה כללית על הבניין ולבדוק אילו אריחים חלולים על ידי נקישות קלות על מנת לזהות את אותם אבנים ולסמנם, לאחר מכן נבצע קידוח רטוב באבן באמצעות מקדחי יהלום המותאמים לאותו סוג האבן על מנת לבצע שקע  באבן ולחדור לעומק התשתית הקיימת, לאחר הקידוח יוכנס באמצעות דפיקה דיבל עשוי מנירוסטה שגודלו ואורכו יקבעו לפי עובי האבן וסוג התשתית עליו יושבת האבן. לאחר דפיקת הדיבל נבריג אותו עד לכניסתו אל שקע האבן ונסגור לאחר מכן בדבק שיש/ רובה המותאמים לגוון האבן

בכמה עוגנים נחזק את האריח ובאיזה סוג של ברגים?

ובכן, מספר החיזוקים והעוגנים אשר יוכנס ויוברג לכל אבן יקבע לפי הנתונים הספציפיים של אותה אבן: עובי האבן, אורכי האבן (אופקיים ואנכיים) וסוג האבן. במקרים של אבן קרמיקה בעלת עובי קטן יוכנס דיבל מיוחד לאותה אבן על מנת לא לגרום לשבר/סדק במהלך הקידוח. 

אריחים עד 40-50 ס"מ יחוזקו בבורג אחד, ואריחים מעל לגודל זה אף יחוזקו ב2,3 וגם 4 ברגים במידת הצורך.

במקרים בהם קיים סדק אנכי באמצע האבן יבוצע חיזוק מ-2 צידי הסדק ובמקרים בהם קיים יותר מ2-3 סדקים תבוצע החלפה מלאה של אותו אריח לאחר פירוקו !

עוגני החיזוק עשויים נירוסטה וזאת משום תכונותיו הייחודיות שאינו מחליד דבר שיכול לשנות ולפגוע בהידוק האבן לאחר גשמים

אחריות, אמינות, מקצועיות

א.מ פתרונות גובה בע"מ מבצעת חיזוקים לכל סוגי האבנים לפי מפרט טכני המובנה ומותאם מראש על פי נתוני הבניין הקיימים וכמו כן יאושר על ידי מהנדס מוסמך ולאחר בדיקות שליפה

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג