ניקוי חלונות

ניקוי חלונות

החלונות, הפתח שלנו לחצרות ולנוף והדרך העיקרית לאפשר לדירה שלנו להיות מוארת ומאווררת, נוטים להתלכלך בקלות רבה, וחשופים למגוון מפגעים. כך, צואת יונים, אבק, גשם ועוד הופכים את החלונות למלוכלכים ואת התאורה שנכנסת לביתנו לעכורה וחלקית.

כמו כן, נוסף על התחושה הלא נעימה של דיירי הבית או הנוכחים בבית עסק כאשר החלונות מלוכלכים, חזותו החיצונית של הבניין מהווה מעין חלון ראווה, שהינו הדבר הראשון שחשופים אליו הנמצאים מחוץ לבניין ואחד האלמנטים הבולטים בו. גם לאור כך יש אינטרס להביא למצב בו החלונות מבריקים ככל הניתן.

לפיכך, חשוב להכיר את מגוון הדרכים לניקוי חלונות ולהיות חשופים לאופציות המגוונות והיעילות להתמודדות עם הבעיה. ניקוי החלונות יכול להיות רלוונטי כמובן למגוון סוגי חלונות וזכויות, וביניהם מרפסות שמש, חלונות כיס, ויטרינות, מקלחונים ועוד.

שטיפת חלונות

האופציה העדיפה מכולן הינה פירוק של החלוו, ובאין אפשרות לפרקו ניתן להסתייע בכלי ארוך או בסולם, שיאפשר לנקותוּ הן מבחוץ והן מבפנים. ניקוי ביתי ניתן לעשות במהלך כל השנה ואין צורך לעשותוּ בעונה מסוימת. כמו כן, ההמלצה הינה לבצע ניקוי של החלונות כ6 פעמים בשנה, ובכך למנוע הצטברות של אבני תושל פסי גשם.

את השטיפה ניתן לעשות עם מגוון אמצעים, וביניהם ספוג הפלא, סמרטוט מיקרופייבר ומגב, מטאטא עבור הניקוי החיצוני, ספרי חלונות או סבון כלים, ועוד.

הניקוי עצמו נעשה בשלושה שלבים עיקריים: ראשית יש למלא דלי במים וסבון כלים או סבון לניקוי חלונות; לאחר מכן יש לטבול את הספוג בדלי ולהשתמש בסבון לשפשוף החלון; ולבסוף יש לקחת מגב מיוחד לחלונות, ואיתו לנגב את המים, לחילופין לייבש את החלון במהירות עם סמרטוט יבש מסוג מייקרופייבר.

כמו כן יש לזכור שהניקוי אינו תם בניקוי החלונות עצמם, ובכדי ליצור תחושת ניקיון מלאה יש לנקות גם את מסילות החלונות; את התריסים; ואת הרשתות.

שטיפה אל מול ניקוי חלונות

שטיפת חלונות במים רגילים, שהינה הטיפול הפשוט והנפוץ יותר להתמודדות עם החלונות המלוכלכים, פעמים רבות אינו מספק, יוצר אבנית, ואינו מעניק את המבריקוּת שנרצה להעניק לבית שלנו או לבית העסק שלנו. כך גם, פעמים רבות שימוש בסבון כחומר ניקיון ושימוש במגב יוצרים אלקטרו-סטטיות אשר מובילה לבסוף לכך שיש אף הידבקות של יותר לכלוך משהיה במקור.

ניקוי חלונות כזה מתאפשר על ידי הסתייעות במומחים בתחום, שהינם בעלי אמצעי ניקוי מרובים יותר וניסיון רב יותר, שיאפשר לחזות הבית או העסק שלכן את המראה הטוב והמבריק ביותר.

בין הטכניקות בהם משתמשים בעלי מקצוע בתחום ניתן לזהות מוטות טלסקופיים שמאפשרים ניקוי של חלונות בגובה רב; מערכת ניקוי חלונות באוסמוזה הפוכה – טכניקה בה נעשה שימוש בהוצאת כמות עצומה של מים נקיים שאינם כוללים מלחים שונים, מגנזיום ואבנית, ומאפשרים הפיכת החלון למבריק; ואף במגב מיוחד לניקוי פנימי.

הפתרונות שמציעים אנשי המקצוע הינם בעלי יתרונות רבים. המכשירים הייחודים שבבעלותם מאפשרים ניקוי מהיר ויעיל יותר, והשגת תוצאות שאינן מתאפשרות כאשר נעשה שימוש באמצעים היותר קונבציונאליים, למראה מבריק וליצירת תחושת ניקיון מקסימלית.

 

 

 

תגיות
איטום אבן איטום בגובה איטום בסנפלינג איטום בצבע גמיש איטום מסגרת וספי חלון איטום מעטפת בניין איטום קיר חיצוני איטום קיר חיצוני בגובה איטום תפרים וחיבורים בטיחות ותקנות לעבודה בגובה הדבקת אריחים הידוק אבנים הרחקת יונים התקנת רשתות ליונים חדרים רטובים חידוש מעטפת בניין חיזוק אריחי חוץ חיזוק אריחים במרכז חיזוק אריחים בסנפלינג חיזוק אריחים בתל אביב חיזוקי שיש חיזוק מבנים חיזוק מבנים ישנים טיפול ותיקון קיר חיצוני בגובה נזילות כתוצאה ממי גשם ניקוי חלונות בבניינים גבוהים ניקוי חלונות בגובה ניקוי חלונות בסנפלינג סדקים ושברים בקיר חיצוני עבודה בגובה עובש וטחב בקירות פנים כתוצאה מרטיבות עיגון אריחים עיגון אריחים בגובה צביעת קיר חיצוני בסנפלינג קבלן הרחקת יונים קבלן ניקוי חלונות קיר חיצוני מתפורר רשתות ודוקרנים נגד יונים שחזור קיר חיצוני שיחזור מבנים שיקום בטון שיקום קיר חיצוני בגובה שירות מפני הרחקת יונים תיקון סדקים בקיר חיצוני תיקוני טיח בסנפלינג